Başkent Gençlik Meclisi İtalya’da

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenen “Gençlik Spektrumu” projesi kapsamında Başkent Gençlik Meclisi, İtalya’daki yerel yönetimlerle bir araya geldi.

Başkent Gençlik Meclisi İtalya’da

Başkent Gençlik Meclisi İtalya’da

Türkiye’nin en büyük gençlik meclisi olan Başkent Gençlik Meclisi, Türkiye’de geliştirdiği “katılım modeli” ile Avrupa’da yoğun ilgi ile karşılandı. Avrupa Birliği üye ülkelerinin seçim haftasında gençlerin katılımını artırmak için uyguladıkları politikalarda Başkent Gençlik Meclisinin “katılımcı demokrasi için gençlik koridoru” konseptini  ele aldılar.

Başkent Gençlik Meclisi Başkanı Halil ECER ve İcra Kurulu Üyesi Eren Memişoğlu’nun İtalya’da gerçekleştirdikleri temaslarda gençlik ve kapsayıcılık alanında uzmanlaşan S.I.D.E.S kurumu Başkent Gençlik Meclisinin İtalya’daki paydaşı oldu. Avrupa’da gençlik katılımcılığının artırılması için arayışlar devam ederken Başkent Gençlik Meclisi 10 bini aşkın paydaşı ile Türkiye’de gençlik ve katılım alanında önemli misyon üstlenmiş durumda.

Başkent Gençlik Meclisi’nin son bir sene içerisinde Belçika, Fransa, Almanya, Macaristan, Hollanda ve İtalya’da gerçekleştirdiği temaslar ile Ankara’da geliştirilen gençlik ağı Avrupa’ya açılmaktadır. Başkent Gençlik Meclisi, yerel, ulusal ve uluslararası çalışmalarında Başkent Ankara’da pratiğe geçen gençlik meclisi deneyimini Avrupa’da yaygınlaştırmaktadır.

Ankara Büyükşehir belediyesi

Ankara'nın Sesi Haber Sitesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi