62 asker tedavi altında

Denizli’de 62 asker, gıda zehirlemesi şüphesi ile hastanelere ve tugay revirine kaldırıldı.

62 asker tedavi altında

Denizli’de 62 asker, gıda zehirlemesi şüphesi ile hastanelere ve tugay revirine kaldırıldı.

Edinilen bilgilere göre, olay Denizli Tugay Komutanlığında meydana geldi. Tugayda vatani görevini yapan askerler öğle yemeğinden sonra asker, kusma, ishal şikayeti ile tugay revirine başvurdu. Askerlerden 26’sı belli zaman aralıkları ile gün içerisinde Denizli Devlet Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Geriye kalan askerle ise tugay revirinde muayene edilerek müşahede altına alındı.

Gece saatlerinde Denizli Valisi Hasan Karahan beraberinde Denizli 11. Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk ve Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Berna ÖZtürk ile Denizli Devlet Hastanesinde tedavileri devam eden askerleri ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı. Tedavileri devam eden askerlerin hayli bitkin oldukları dikkatlerden kaçmadı.

“KESİN SEBEBİ ŞİMDİLİK BİLİNMİYOR ”

Hastane çıkışında kendisini bekleyen gazetecileri açıklamalarda bulunan Vali Karahan, olayın çok yönlü araştırıldığını kaydetti. 26 askerin halen çeşitli hastanelerde tedavilerinin devam ettiğini ifade eden Vali Karahan, “62 asker bu tür şikayetlerle başvurmuş. Dün geceden hatta dün akşamdan itibaren şikayetlerin olduğu, teker teker. Ama akşam üzeri grup halinde hastanelere ve tugay revirine. Şuanda hayati tehlikesi olan asker yok. Gıda ve su olabilir araştırılıyor gerekçeleri. Dışarıda yemek yiyenler var. Dolayısıyla hepsi değerlendiriliyor. Şuanda adli yönünde inceleme altında. İdari boyutlarıyla biz kendimiz inceliyoruz. Zehirlenmenin sebepleri araştırılıyor. Ortaya çıkınca açıklarız. Bizim için sevindirici olan yönü hayati tehlikesi olan askerimiz yok. Çoğu serum takviyesiyle ayaklanıyor ve taburcu ediliyorlar. Gıda ve su da olabilir diye değerlendiriyoruz. Ama kesin sebebi bilinmiyor şuanda. İçilen ve yenilen yiyeceklerin numuneleri alındı. Hepsi değerlendirilecek. Muhtemelen onlardan bir tanesi” diye konuştu.

Hastanede tedavileri tamamlanan askerlerin ilerleyen saatlerde taburcu edilmeleri bekleniyor.

(İHA)
YORUM EKLE