Markette rehine alan soygunculara operasyon kamerada

İstanbul Eyüp’te soygun için girdikleri markette 4 kişiyi silahla rehin alan soygunculara düzenlenen operasyon güvenlik kameralarına yansıdı.

Markette rehine alan soygunculara operasyon kamerada

İstanbul Eyüp’te soygun için girdikleri markette 4 kişiyi silahla rehin alan soygunculara düzenlenen operasyon güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Cumartesi günü saat akşam saatlerinde Eyüp Merkez Mahallesi Uludağ Caddesi üzerindeki markette meydana geldi. Edilen bilgiye göre, akşam saatlerinde 4 çalışan markette olduğu esnada silahlı 3 soyguncu markete girerek soygun yapmak istedi. O esnada marketten çıkmak için hazırlanan çalışanlar soyguncuları görünce cep telefonlarıyla polis ekiplerini arayarak yardım istedi.

POLİS SOYGUNCULARIN PEŞİNDEYMİŞ

İhbarın ardından yaklaşık 5 dakikada olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri markete geldi. Neye uğradıklarını şaşıran soyguncular, içerideki çalışanları rehin aldı. Bunun üzerine çelik yeleklerini giyen polis ekipleri otomatik silahlarla markete operasyon düzenledi. Operasyonda yapılan müzakereler sonucunda soyguncular ele geçilirken, çalışanlar da sağ salim kurtarıldı. Tüm bu yaşananlar ise Tempobet güvenlik kameraları saniye saniye yansıdı.

4 SOYGUNCU TUTUKLANDI

Öte yandan soyguncuların geçtiğimiz 8 Kasım 2017 tarihinden bu yana yaklaşık 14 olay gerçekleştirdikleri, bunları içinde marketlerin yanı sıra pizza ve fast food restoranı olduğu tespit edildi. Markette gözaltına alınan 3 kişinin yanı sıra Bağcılar’da 3, Beylikdüzü’nde ise 1 kişi gözaltına alındı. Operasyon da pompalı tüfek, 2 adet tabanca ve çok sayıda kar maskesi ele geçirildi.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Şubedeki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden E.E.(24), E.A.(23), E.D.(23) ve F.E. (22) tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan gaspçıların hırsızlık, yaralama, dolandırıcılık ve sahtecilik gibi suçlardan emniyette çok sayıda kaydı olduğu öğrenildi.

(Doğan Can Cesur /İHA)
YORUM EKLE