Otomobille kapkaç güvenlik kamerasında

İstanbul Arnavutköy’de gerçekleşen kapkaç, saniye saniye güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Otomobille kapkaç güvenlik kamerasında

İstanbul Arnavutköy’de gerçekleşen kapkaç, saniye saniye güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Edinilen bilgilere göre, 21 Eylül’de A.A. adlı kişi, Arnavutköy’de yolda yürüdüğü sırada otomobille yanına yaklaşan kişilerce çantasının “kapkaç” yöntemi ile çalındığını söyleyerek polise başvurdu. İhbar üzerine çalışma başlatan polis, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini tek tek inceleyerek failin izini sürdü. Polis ekipleri, kapkaçı gerçekleştiren failin M.K. olduğunu ve bir akaryakıt istasyonundan düzenli olarak benzin aldığını, aracın çift plaka yöntemi ile kullanıldığını belirledi.

Polis, şüpheliyi 7 Ekim’de bu kez Hadımköy’de başka bir otodan hırsızlık yaparken suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. Kapkaçta kullandığı otomobille yakalanan zanlının, araçla yaklaştığı A.A.’nın elinden çaldığı çanta da arabada bulundu. 23 yaşındaki M.K.’nın sorgusunda, aynı araçla Bursa’da tapu takipli olarak bir vatandaşın bankadan çektiği 90 bin lirasını kapkaç yaptığı da ortaya çıktı.

M.K.’nın benzer şekilde 3 ayrı suç kaydının bulunduğu tespit edildi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

(İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi