Gürcistan’da kaybolan ABD’li aileden kötü haber

Gürcistan’ın Marneuli kentinde yaşayan ve bir süre önce kaybolan ABD’li çift ve çocuklarının cesedine ulaşıldı.

Gürcistan’da kaybolan ABD’li aileden kötü haber

Gürcistan’ın Marneuli kentinde yaşayan ve bir süre önce kaybolan ABD’li çift ve çocuklarının cesedine ulaşıldı.

Gürcistan’ın Kvemo Kartli bölgesinin Marneuli kentinde yaşayan ve bir süre önce Tusheti ilçesindeki Khada Vadisi’nde kaybolan ABD’li çift ve çocuklarının cesedine ulaşıldı. Gürcistan İçişleri Bakanlığına bağlı Organize Suçlarla Mücadele Bölüm Başkanı Mamuka Chelidze, düzenlediği basın toplantısında baba R.S. ve 4 yaşındaki çocuğunun Gürcistan vatandaşı M.K. (20) tarafından av tüfeği ile öldürüldüğünü açıkladı. Anne L.S.’nin ise olay yerinden kaçmaya çalışırken vadiye düşerek hayatını kaybettiği ifade edildi. Chelidze, cinayetleri işleyen M.K’nın suçunu itiraf ettiğini bildirerek, ölen kişilerin cesetlerinin incelenmekte olduğunu söyledi.

Azerbaycan geleneksel halı dokuma sanatını canlandırmak için başlatılan ’ReWoven’ projesinin kurucusu ve başkanı olan Rayan Smith, karısı ve çocuğu ile birlikte Gürcistan’da yaşıyordu. Eylül ayında ülkeye yerleşen çiftin komşuları, yaşananlardan dolayı şaşkınlıklarını ifade etti. Çiftin komşularından Tehran Memmedova, çiftin yakın zamanda bölgeye yerleştiklerini belirterek, ABD’li ailenin çok fazla kimse ile problemi olmadan sessiz bir hayat sürdüklerini söyledi.

Bir diğer komşu İlgar İbrahimov ise, ailenin çok saygılı ve sıcakkanlı olduğunu vurgulayarak, “Onlar hakkında iyilikten başka söz yok söylenecek. Çok saygılı ve seviyeli bir aileydi. Böyle insanların düşmanı olamaz. Sessiz bir aileydi, kendi işleri vardı, halı işiyle uğraşıyorlardı. Bir insan ne kadar acımasız olabilir ki böyle bir şeyi yapsın” ifadelerini kullandı.

(İlkin Hüseynov/İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi