Milli Eğitim Bakanı ‘dizüstü bilgisayar’ sözünü tuttu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde zor şartlar altında okuyup Türkiye’nin değişik illerinde üniversite kazanan öğrencilere sözünü verdiği dizüstü bilgisayarları gönderdi.

Milli Eğitim Bakanı ‘dizüstü bilgisayar’ sözünü tuttu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde zor şartlar altında okuyup Türkiye’nin değişik illerinde üniversite kazanan öğrencilere sözünü verdiği dizüstü bilgisayarları gönderdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaklaşık 10 gün önce gerçekleştirdiği Şanlıurfa ziyaretinde, Siverek ilçesindeki zor şartlar altında eğitim gören ve üniversite kazanan başarılı öğrencilerle bir araya gelmişti. Burada öğrencileri tebrik eden Bakan Selçuk, başarılı 5 öğrenciye dizüstü bilgisayar sözü vermişti. Selçuk bu sözünü tutarak, öğrencilere teslim edilmek üzere 5 dizüstü bilgisayarı Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yapılan törenle, başarılı öğrencilerin hediyeleri öğrenci yakınlarına teslim edildi.

“HEM ÖĞRENCİLERİMİZİ VE HEM DE VELİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Turan, öğrenci ve velileri kutlayarak, "Bilindiği gibi Bakanımız Ziya Selçuk’un Şanlıurfa’yı ziyaretlerinde Siverek ilçemizden 5 öğrencimiz, bakanımızı ziyarete geldiler. Bu beş öğrencimiz ilçelerde açmış olduğumuz üniversiteye hazırlık kurslarında eğitim görüp üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz. Bunlar sadece kursa hazırlanmadılar, kimisi çobanlık yaparak, kimisi tarımda çalışarak hem ailelerine yardımcı oldular hem de hafta sonu yada hafta içinde açtığımız kurslardan yararlanarak, üniversiteye hazırlandılar. Onların başarı Bakanımız Ziya Selçuk’u da çok etkiledi. Onları tebrik ettiler ve kendilerine birer tane bilgisayar hediye ettiler. Biz de bugün törenle bilgisayarlarımız öğrencilerimizin velilerine teslim ettik, bu bilgisayarlar kısa sürede şimdi Üniversite okuyan öğrencilerimize ulaştırılacaktır. Bu anlamada ben de hem öğrencilerimizi ve hem de velilerimizi tebrik ediyorum. Sayın Bakanımıza da ayrıca Şanlıurfa adına bütün velilerimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz" dedi.

“SAYIN BAKANIMIZA BU HEDİYESİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarih Bölümünü kazanan Keziban Çakmak’ın abisi Hacı Bayram Çakmak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a teşekkür ederek, "Keziban zor şartlarda okudu ve çalıştı. Sonunda istediği bölümü kazandı, umarım başarılı bir şekilde okulunu bitirir. Tekrardan Sayın Bakanımıza bu hediyesinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu

Esra Kalemli, Keziban Çakmak ve Musa Geçikıran’ın bilgisayarları velilerine verilirken, Şanlıurfa’ya gelemeyen Songül Şen ile Gizem Özünalan’ın hediyeleri ailelerine ulaştırılmak üzere Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu’na verildi

(İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi