İnşaat teknoloji girişimi YapıRadar’a yeni yatırım

İnşaat teknoloji girişimi YapıRadar’a yeni yatırım
İnşaat teknoloji (Contech) girişimi YapıRadar, 34 milyon lira değerleme ile 2022 yatırım turunu tamamladı. 2018 yılında kurulan girişim 2020 yılında QNBeyond hızlandırma programında ikinci dönemine seçilmiş ve 2021 yılında yayınlanan raporda Türkiye’nin ‘En İyi 66 Pazaryeri ve Startup’larından birisi olarak gösterilmişti.

Türkiye inşaat sektöründe dijital dönüşümün öncüsü olmayı hedefleyen YapıRadar ikinci tohum yatırım turunu tamamladı. Yatırım turuna İsviçre merkezli Light Eagle, Partner, Join Venture ile Ahu Serter, Melih Ödemiş, Mehmet Çelikol, Yılmaz Yıldız, Ahmet Giray Ölmez, Onur Kurugöl, Emre Açıkel gibi tanındık melek yatırımcılar dahil oldu. YapıRadar'ın 10 milyon lira ile ilk tohum yatırımcısı olan Güler Holding, ikinci yatırım turuna da dahil olarak girişime olan katkısını ve desteğini sürdürdü. 

YapıRadar’ın girişimcileri Devrim Ünal Saygın (CEO) ve Arif Burhan Tarhan (CTO) başarılı geçen yatırım turu sonrası memnuniyetlerini dile getirdi. Devrim Ünal Saygın, “30 bine yakın proje, 45 bine yakın müteahhit,çözüm ortağı ve tedarikçi firma ile 1.800 üzeri üye çözüm ortağı sayısına ulaşmış durumdayız. TÜİK verilerine göre geçen yılın aynı dönemine göre sektör yüzde 119 büyümüş durumda ve sektörde dijital dönüşüm henüz başlangıç aşamasında. Bu da bize dijitalleşmeye dair ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu gösteriyor. Yeni yatırım ile amacımız veri paylaşmanın bir adım ötesine geçerek inşaat ürün tedarik sürecinin içerisinde yer almak, pazarda güveni ve şeffaflığı artırmak. Bu yönde iş geliştirme ve teknoloji amaçlı yatırımı değerlendireceğiz. Bize güvenen çalışma arkadaşlarıma, yatırımcılarımıza, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi