İşte Avni Aker’in son hali

Trabzon’da 65 yıl sporuna hizmet veren Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda yıkım çalışmaları tamamlandı.

İşte Avni Aker’in son hali

Trabzon’da 65 yıl sporuna hizmet veren Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda yıkım çalışmaları tamamlandı.

Trabzon’da 1951 yılında hizmete giren ve 65 yıl Trabzon sporuna hizmet verdikten sonra 26 Ocak 2017 tarihinde Konyaspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından kapıları kapanan ve yıkımına da 29 Kasım 2017 tarihinde başlanan Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda yıkım çalışmaları tamamlandı. Stadın güney kısmındaki kale arkası ile hemen yanındaki protokol tribününün bulunduğu kısım ve futbolcuların sahaya çıktıkları tünel, yıkılmayarak hatıra olarak bırakıldı.

Yıkımı üstlenen firmanın şantiye şefliğini yürüten Selçuk Avcı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmalarının sonra erdiğini belirterek, "Avni Aker’in yakım işi bitti, teslimini yapıyoruz. Son rötuşların ardından artık teslimini yapıp çevresini açacağız. Buradan bin kamyonun üzerinde beton malzemesi çıkardık. Dolayısıyla bizim işimiz bitiyor ve buradan çıkıyoruz. Yıkım işimiz yaklaşık 4 buçuk ay sürdü. Bundan sonrası artık bizimle ilgili değil. Yıkım sırasında yanımıza gelen bazı vatandaşlar yıkılmasından dolayı üzüldüklerini bizimle paylaştı, biz de üzüldük ancak yapacak bir şey yok. Sonuçta yeni bir stadımız açıldı. Sembolik olarak yol tarafındaki kale arkası ile eski protokol tribünü ve futbolcuların sahaya çıkış tünelini bıraktık” dedi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 Mart tarihinde geldiği partisinin ilk kongresinde yaptığı konuşmada, “Avni Aker Stadyumu’nun yerine güzel bir şehir parkı ve takımın, Trabzon’un hatıralarını yaşatacak, bir de Trabzon şehrinin geçmişi ile ilgili objelerini, her şeyini sergileyecek bir müzeyi de orada kurmuş olacağız. Bunun için de kaybedecek vaktimiz yok. Beton yığınlarından bıktık artık, Trabzon orayla yemyeşil” ifadelerini kullanmıştı.

(Bekir Koca - Ozan Köse /İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi