Oyuncaklarını ve harçlığını depremzede çocuklara gönderdi

Oyuncaklarını ve harçlığını depremzede çocuklara gönderdi
ANKARA Valiliği koordinasyonunda depremzedeler için başlatılan yardım kampanyası kapsamında bir çocuğun oyuncağına bantladığı cüzdanda harçlığını göndermesi duygulandırdı.
Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplamda 10 ili etkileyen 2 büyük depremden sonra Türkiye depremzedeler için seferber oldu. Yurdun dört bir yanında depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyaları başlatıldı. Toplanan yardımlar her gün TIR'larla deprem bölgesine gönderiliyor.
Ankara Valiliği koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyası kapsamında da depremzedeler için çok miktarda yardım malzemesi toplandı. Vatandaşlar, her gün Altındağ ilçesindeki Karapürçek Spor Salonu'nda gönderecekleri malzemeleri görevlilere teslim ediyor. Giyecek, yiyecek, içecek gibi ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra çocuklara iletilmek üzere oyuncaklar da gönderiliyor. Bir çocuğun depremzede arkadaşlarına gönderilmek üzere teslim ettiği oyuncağına bantladığı cüzdana harçlığını da koyması duygulandırdı. Cüzdanda çocuğun annesinin yazdığı "Kızım, harçlığını depremzedeler için göndermek istedi. Hepimiz sizin yanınızdayız" notu da yer aldı.
Elifsu Ceylan da depremzede çocuklar için gönderdiği oyuncaklarına iliştirdiği mektubunda, "Sizleri çok seviyorum. En sevdiğim oyuncaklarımı sizin için gönderiyorum, oynadıkça beni hatırlayın" diye yazdı.
Spor salonunda gönüllü olarak çalışan üniversite hazırlık öğrencisi Sinemis Güzel (18), kendisinin de Kahramanmaraşlı olduğunu, özellikle çocukların depremzede yaşıtları için çok yardımcı olmaya çalıştığını gördüğünü söyledi. Güzel, "Oyuncakların birinde bir çocuğun notu vardı, 'En sevdiğim oyuncaklarımı sizin için gönderiyorum, oynadıkça beni hatırlayın' diye. Gerçekten en küçük detaylar bile insanları çok mutlu edebiliyor. Bunun yanında olumsuz şeyler de oluyor. Gelen yardımlarda insanların işine yaramayacak şeyler de görüyoruz. Askılı, kısa kollu gibi sıcak tutmayacak eşyalar olabiliyor. Bazen de topuklu ayakkabı gibi gereksiz şeylerle de karşılaşabiliyoruz. Bunları ayıklamak da bizim için zaman kaybı oluyor" dedi. ()

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi