Özel eğitim meslek okullarından deprem bölgesi için üretim seferberliği

Özel eğitim meslek okullarından deprem bölgesi için üretim seferberliği
MİLLİ Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel eğitim meslek okulları, deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçları için üretim seferberliğini sürdürdü. Okullarda üretilen malzemeler, deprem bölgelerine gönderildi.
Milli Eğitim Bakanlığı, 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından üretim ve yardım seferberliği başlattı. Deprem felaketinden etkilenmeyen illerde bulunan özel eğitim meslek okullarının tamamı, 11 il merkezinde başlatılan kampanyalara katıldı. Depremden etkilenen 11 ilde bulunan hasarsız durumdaki özel eğitim meslek okulları da vatandaşlara ev sahipliği yaptı. 
Dayanışma kapsamında Erzurum Palandöken Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ve öğretmenleri ürettikleri ekmek, çorba ve battaniyeleri deprem bölgesine gönderdi. İstanbul Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri; meslek edinme atölyelerinde çadır, çadır demiri, atkı ve bere üretimine devam etti. Üretimi yapılan ürünler Kahramanmaraş'a gönderiliyor. 
Tekirdağ Çerkezköy Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim Meslek Okulu ve Çorlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmen ve öğrencileri de bere, atkı, pijama, eşofman gibi ürünleri hazırlayarak Malatya'ya, Edirne Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulu'nda atkı, bere gibi kışlık giysilerin yanı sıra depremzede çocuklar için ahşap oyuncaklar hazırlayarak afet beölgesine gönderdi. 
İzmir Konak Özel Eğitim Meslek Okulu ise dayanışmaya bebek yorganı, nevresim takımı ve şal üreterek dahil oldu. Karabağlar Sadettin Tezcan Özel Eğitim Meslek Okulu ve Kadıköy Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, ahşap ve pelüş oyuncak ile seramik kukla üreterek psikososyal destek ekiplerine ulaştırdı. Bursa Mustafakemalpaşa İbni Sina Özel Eğitim Meslek Okulu; çorap, atkı ile mama kasesi üretimi yapıyor. Okul öğretmenleri ve yöneticilerinin sosyal sorumluluk kapsamında başlattıkları yardım kampanyasından elde edilen gelirle aldıkları konteyner da malzemelerle birlikte Kahramanmaraş'a gönderildi. 
Trabzon Arsin Yeşilce Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, tarım alanı serasında yetiştirdikleri sofra yeşilliklerini deprem bölgesinden Trabzon iline gelen misafir öğrenci kardeşlerine ve ailelere gönderdi. Ortahisar Karadeniz Özel Eğitim Meslek Okulu da poğaça, börek, pasta ve kurabiye ile kışlık kıyafet üretimi yaparak Malatya'ya ulaştırdı. ()

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi