Patlamadan böyle kaçtılar

Patlamadan böyle kaçtılar

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığının kazan dairesinde doğalgaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Patlama sırasında korkuyla kaçan vatandaşların paniği kameraya yansıdı.

Edinilen bilgilere göre, Çukurambar semtinde bulunan Ankara Vergi Dairesi Başkanlığının kazan dairesinde saat 20.00 sıralarında doğalgaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Büyük bir şiddetle meydana gelen patlama şehrin birçok noktasından duyuldu. Can kaybının yaşanmadığı olayda 3 kişi hafif şekilde yaralanırken, binanın iki katında büyük çapta hasar meydana geldi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye, AFAD ekibi sevk edildi. Ankara Valisi Ercan Topaca, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Abdullah Kaya ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

"FIRLAYAN TAŞ VE METALLERDEN ÇEVREDE BULUNAN BAZI VATANDAŞLAR YARALANDI"

Olayla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Vali Topaca, “Resmi tespit çalışmaları devam ediyor. İlk tespitlere göre can kaybı olmadığı anlaşılıyor. Patlama anında fırlayan taş ve metallerden çevrede bulunan bazı vatandaşlar yaralandı. Bu vatandaşlar kendi imkanları ile hastanelere gittiler. Neden kaynaklandığı hakkında şuan konuşmak çok erken. Bunu arkadaşlarımız araştırıyor. İlerleyen saatlerde daha ayrıntılı bir açıklama yapacağız” şeklinde konuştu.

PATLAMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Binanın kazan dairesinde meydana gelen patlama anı güvenlik kameralarına yansıdı. Bir iş yerinin kamerasına yansıyan görüntülere, binadaki şiddetli sarsıntı ve insanların kaçışmaları yansıdı.

Patlama sesiyle bir anda neye uğradıklarını şaşırdıklarını söyleyen vatandaşlar, büyük bir sarsıntı olduğunu ardından da kaçışmaların yaşandığını söyledi. Öte yandan Röportaj sırasında yaşanan panik de kameraya yansıdı.

Olay yerinde incelemeler sürüyor.

(Musa Erdoğan - Seyid Fatih Poyraz - Emre Yüzügüldü - Ömer Çetin / İHA)

YORUM EKLE