Ankara'da bilgisayar dükkanında yangın

Ankara'da bilgisayar dükkanında yangın
ANKARA'nın Yenimahalle ilçesinde, bilgisayar tamiri yapılan dükkanında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Bitişikteki iş yerlerinde de maddi hasara yol açan yangın, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
Yangın, akşam saatlerinde Yenimahalle Akın Caddesi üzerinde bir binanın zemin katında bulunan bilgisayar dükkanında çıktı. Bilgisayar tamiri yapılan dükkanda sebebi bilinmeyen yangında kısa sürede büyüyen alevler bitişikteki iş yerlerine de sıçradı. Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kontrol altına alındı. Olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken dükkanda ve bitişikteki iş yerlerinde maddi hasar oluştu. Yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme başlatıldı.
1 BUÇUK MİLYONLUK ZARAR MEYDANA GELDİ
Yangının çıktığı dükkan sahibi Bora Gülseven, maddi hasarının yaklaşık 1 buçuk milyon olduğunu belirterek, "Olaydan 15 dakika önce malzeme almak için Demetevlere gittim. Arkadaşlar dükkan yanıyor diye telefon açtılar. Geldiğimde ise dükkanım yanıyordu. Fişe takılı olarak sadece bilgisayarım vardı. İçeride laptoplar, kartlar, bilgisayarlar çok malzemem vardı. Bütün her şey yanmış. Zararın boyutu yaklaşık 1- 1,5 milyon; müşterilerinki hariç. Neyse ki içeride kimse yoktu" diye konuştu.
'3-4 DEFA PATLAMALAR OLDU ÇOK KORKTUK'
Görgü tanığı Mehmet Çiçek ise yaşanan patlamalardan korktuklarını belirterek, "Binamızın altındaki bir patlama ile aşağıya indik. İtfaiye ve zabıta ekiplerinin yerinde müdahaleleriyle insanları apartmandan boşalttık. Arka ve ön tarafta büyük patlamalar oldu. Dükkanda kimsenin olmaması can kaybını önledi. Büyük ihtimalle, temizlik işleri için kullanılan yanıcı maddeden meydana geldi yangın. Çünkü itfaiye söndürürken bile 3-4 defa patlamalar meydana geldi. Can kaybı ve yaralanma yok lakin patlama sesleri bizleri korkuttu" dedi. ()

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi