'Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları belli oldu

'Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları belli oldu
TARIM ve Orman Bakanlığı tarafından bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilen 'Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nda ödül kazananlar belli oldu.
Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının DenizBank destekleriyle düzenlediği 'Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirildi. Yarışmanın konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi; üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetleri kapsıyor. 30 Ocak 2023 tarihinde başvuruları sona eren yarışma, 'Genel', 'Çiftçi', 'Öğrenci', 'Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları', 'DenizBank Çalışanları' ve bu yıl konusu 'Sen Üret Yeter' olan temalar olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.
1210 KATILIMCI 6 BİN 635 ESERLE KATILDI
Savaş fotoğrafçısı ve aynı zamanda belgesel yapımcısı Coşkun Aral ile Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) üyesi ve fotoğraf sanatçısı Reha Bilir'in de Jüri Onur Konuğu olarak aralarında bulunduğu seçim kurulunda yer alan Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Dr. Bülent Kahraman Çolakoğlu, Fotoğraf Sanatçısı ve Öğretim Görevlisi Mehmet Arslan Güven, Devlet Sanatçısı Ozan Sağdıç, DenizBank Tarım Bankacılığı Grup Müdürü Canan Aytekin, Fotoğraf Sanatçısı ve Foto Muhabiri Ümit Bektaş, Bağımsız Jüri Üyesi Perihan Yücel 29 Mart 2023 tarihinde ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserleri belirledi. 13'üncü Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’na bu yıl toplam 1210 katılımcı 6 bin 635 eserle katıldı. Seçici kurul 8 eseri ödüle layık bulurken 120 eser de sergileme ve albüm çalışması için seçildi. 'Genel Kategori'de Ekrem Şahin 'Kuraklık' isimli fotoğrafıyla birinci olurken, Mahmut Serdar Alakuş 'Balık Çiftliği' isimli fotoğrafıyla ikinci, Mehmet Aslan ise 'Kuzular' isimli fotoğrafıyla üçüncülük ödülünü kazandı. Ayrıca ödül alan eserlerden 'Kuzular' Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi tarafından 'Bakan Özel Ödülü'ne layık görüldü. ()

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi