188 milyon TL değerindeki 6 tesisin temeli sahur vakti atıldı

Kastamonu’da yapılacak 188 milyon TL değerindeki 6 tesisin temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla sahur vakti atıldı.

188 milyon TL değerindeki 6 tesisin temeli sahur vakti atıldı

Kastamonu’da yapılacak 188 milyon TL değerindeki 6 tesisin temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla sahur vakti atıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Kastamonu’da yapılacak 188 milyon TL değerindeki 6 tesisin temeli, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla sahur vakti Kuzeykent Kapalı Pazaryerinde atıldı. Temel atma töreninde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kurtuluş Savaşı’nda, İnebolu’dan cepheye cephane taşıyan Şerife Bacıların memleketinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Milletin hizmetkarı olduklarını belirten Bakan Eroğlu, “Bu yatırımlar için Cumhurbaşkanımız çok büyük destek veriyor. Biz, Kastamonu için ne istediysek ödeneğini ayırdı. Sadece biz değil. Kastamonu’ya gelmek meseleydi. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım tüm yolları yaptı. Ilgaz Dağı’nı da delerek 15 Temmuz İstiklal Tüneli’ni açtı. Yollar Afyon kaymağı gibi oldu” diye konuştu.

Bakan Eroğlu, eğitimden sağlığa, ekonomiden diğer alanlara ülkenin yeni hizmetlerle tanıştığını ifade ederek, “Paradan 6 sıfır attık, IMF’ye olan borcumuzu ödedik. Biz vatandaştan aldığımız vergileri vatandaşa hizmet olarak sunuyoruz. Türkiye daha da büyüyecek. Türkiye dünyada ekonomik olarak 17. sıraya yükseldi. Satın alma paritesi açısından dünyada 13. sıraya yükseldi ama bu yeterli değil. Cumhurbaşkanımız hedef koydu. 2023 yılında Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız” şeklinde konuştu.

“BATI PLAN PEŞİNDE, OYUN PEŞİNDE”

Bakan Eroğlu, Türkiye büyüdükçe önünü kesmek isteyenlerin olduğuna işaret ederek, “Türkiye bu hedefleri koydukça Batı çılgına dönüyor. ’Türkiye’nin önünü nasıl keseriz’ diye planlar kuruyorlar. Batı plan peşinde, oyun peşinde. Parti kapatma, muhtıra, Gezi hadiseleri hep önünü kesme çalışması. 15 Temmuz’da alçak FETÖ’nün darbe teşebbüsü. En hain darbe girişimi. Sizlerin, aziz milletimizin kahramanlığı ve Cumhurbaşkanımızın cesareti sayesinde darbe bastırıldı. Güneyimize terör devleti kurmak için girişimde bulundular. Fırat Kalkanı ile oyunlarını bozduk, daha sonraki oyunlarını da Zeytin Dalı Harekatı ile bozduk. Bu millet çok kahraman bir millet. Oraya giden askerlerimiz, polislerimiz kahramanca destan yazdı” ifadelerini kullandı. Türkiye’ye yönelik yeni planların olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:

"Planları suya düşünce şimdi yeni planları var. Bu seferki planları Türkiye’yi ekonomik açıdan dize getirmek. Dolarla oynayalım, ekonomiyle oynayalım, gibi planları var. Ne oyununuz varsa oynayın. Bu millet kahraman bir millet. İnşallah oyunlarınızı 24 Haziran’da boşa çıkaracaktır. Bu millet feraset sahibi, oyunu gördü. Batı’nın ekonomik dalgalanmaları, hileleri, planları, hesapları varsa Cenab-ı Allah’ın da hesabı var. Bu millet onların hesabından gelecek. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Devlet Bahçeli bu oyunu gördü ve seçimleri öne alarak oyunlarını bozdu. Şimdi sıra sizde. İnşallah 24 Haziran’da bu oyunu bozacaksınız."

“BU SEÇİM DEVLETİN BEKASI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Bakan Eroğlu, "24 Haziran basit bir seçim değil. Tarihin en önemli seçimlerinden biri. Bu seçim devletin bekası, milletin istiklali ve istikbali için çok önemli” diye devam etti.

Konuşmasının ardından Bakan Eroğlu, beraberindekilerle birlikte 188 milyon lira değerinde olan 6 tesisin temelini attı. Ardından Bakan Eroğlu, Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikalarını dağıttı. Vali Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Bakan Eroğlu’na çeşitli hediyelerle Kastamonu’nun yöresel ürünlerinden oluşan hediye sepetini takdim etti. Sertifika dağıtım töreninin ardından Bakan Eroğlu, davetlilerle birlikte sahur yaptı. Ayrıca programda vatandaşlara ücretsiz 4 bin adet meyve fidanı dağıtıldı.

(İHA)
YORUM EKLE