"Cumhurbaşkanlığımız adamlığını bir kez daha gösterdi"

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin, ”Sayın Cumhurbaşkanımız vefasını, adamlığını, liderliğini bir kez daha gösterdi” dedi.

"Cumhurbaşkanlığımız adamlığını bir kez daha gösterdi"

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin, ”Sayın Cumhurbaşkanımız vefasını, adamlığını, liderliğini bir kez daha gösterdi” dedi.

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyon Başkanı Ahmet Koç ve dernek başkanları, Bozdağ’ı TBMM’de ziyaret ederek destek verdi. Bozdağ burada yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımız vefasını, adamlığını, liderliğini bir kez daha gösterdi. Ben Rabbime hamd ediyorum böyle bir liderle yol yürümeyi, ona arkadaş olmayı Rabbim nasip etti. O gün duygulanmamın ana nedeni budur. Benim için gerçekten Tayyip Bey’le, böyle bir yiğit adamla yol yürümek en büyük şereftir. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği laflar hem şahsım adına, hem ailem adına hem de Yozgatlılar adına bir şereftir. Sayın Cumhurbaşkanına şükranlarımı sunuyorum, ayağına taş değdirmesin inşallah” dedi.

Bozdağ, “Bütün Türkiye genelindeki hemşehrilerime ve özellikle Ankara’daki hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Bizi bilen biliyor. Böylesine bir linç kampanyası karşısında ülkemizin her tarafından büyük bir destek olacağını bekliyorum. Türk milletinin bir ferdi olmaktan iftihar ettim, Türk milletinin ferdi olarak yarattığı için şükrettim. Çok tehdit ettiler beni. Ben çok tehditler aldım. Terör örgütleri ile mücadele eden görevlerde bulundum. Ben hiçbirine pabuç bırakmadım. İnsanın alacağı nefes sayısı bellidir. Rabbim herkese hayırlı ömür ve hayırlı ölüm nasip etsin. Milletimiz, devletimiz ve hemşehrilerimiz haksızlık karşısında bize sahip çıktılar. Bütün hemşehrilerime ve aziz milletimize şükranlarımızı arzediyorum" ifadesini kullandı.

"BAŞKENTTEKİ YOZGATLILAR ARKANIZDA"

Ankara Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç ise, “Basında ve sosyal medyada sizin aleyhinizde yazılanlardan rahatsız olduk. Size desteğimizi ifade etmek için sizi ziyaret etmek istedik. Sizin yanınızda olduğumuzu her zaman ifade etmek isteriz. Bu yapılan bütün Yozgatlılara yapılmıştır. Yozgatlılar olarak daha da kenetleceğiz. Her zaman yanınızdayız“ şeklinde konuştu.

Etimesgut Yozgatlılar Dernek Başkanı Ebuzer Bakır da, “Yozgat’tan hep yiğit insanlar çıkmış. Bir yiğit insan çıkmış Meclis bombalanırken ‘Burada öleceğiz’ dedi. Biz bu yiğit insanın arkasındayız. Başkentteki Yozgatlılar olarak sayın Bakanımızın yanında ve arkasındayız” diye konuştu.

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın Danıştay 8. Dairesinin “Andımız kararının hukuki olmadığına” ilişkin eleştirilerine MHP Genel Başkanı Bahçeli sert tepki göstermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, “Anayasa Komisyonu Başkanımızın kökeni ve meşrebi üzerinden eleştirilmesinin kime ne faydası vardır? Ben ayrımcı değilim diyeceksin, Anayasa Komisyonu Başkanımız benim milletvekilim, bakanlık yapmış arkadaşımıza, bakanımıza hem hakaret, hem tehdit savuracaksın. Onun arkasında bizler varız. Bakanımıza yönelik bu tehdidi ve hakareti gerçekten bir genel başkana yakıştıramadım. Bu çok üzücüydü” demişti.

(İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi