Özhaseki: Sakal uzatıp DEAŞ’cı, kestirip PYD’li oluyorlar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "DEAŞ diye bir bela var. DEAŞ çok net söylüyorum proje bir örgüt. Koydular oraya onu bahane ederek toplandılar oraya. Sakalını uzattırıyorlar DEAŞ’çı oluyor kestiriyorlar taşıyorlar öbür tarafa PYD oluyor" dedi.

Özhaseki: Sakal uzatıp DEAŞ’cı, kestirip PYD’li oluyorlar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "DEAŞ diye bir bela var. DEAŞ çok net söylüyorum proje bir örgüt. Koydular oraya onu bahane ederek toplandılar oraya. Sakalını uzattırıyorlar DEAŞ’çı oluyor kestiriyorlar taşıyorlar öbür tarafa PYD oluyor" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Tokat’ta düzenlenen ve 18 ilden 215 belediye başkanının katılımıyla gerçekleşen ’Yerel Yönetimler Karadeniz Bölge Toplantısı’na katıldı. ’AK Belediyeler 2019 Yolunda’ temasıyla gerçekleşen toplantıya 12 bakan yardımcısı ve ilgili bakanlıkların üst yöneticileri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Tokat milletvekilleri ile birlikte partililer katıldı. Toplantıda bulunan yerel liderler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen video mesajı dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada; 2019’da yapılacak seçimlerin AK Parti farklı bir amacının olduğuna dikkat çekerek, bu seçimlerin en çok oy oranının yakalanması gereken seçimler olduğunu söyledi.

ŞEHİR YÖNETİMİ ÖNEMLİ

Bakan Özhaseki, yaklaşan yerel seçimler öncesinde belediye başkanları ile tecrübelerini paylaşarak hizmetin daha iyi yürütülmesi anlamında önerilerde bulundu. Belediyeciliğin önemine değinen Bakan Özhaseki, "İş yapıktan sonra bulu lütuf olarak görmeyin hizmet vatandaş için bir haktır. Sizler seçilmişler olarak bu hakkı yerine getiriyorsunuz. Önce altyapı belediyeciliğiyle başladık. Sonra üst yapıya ardından da sosyal belediyeciliğe başladık. Sosyal belediyeciliğin ne olduğunu emin olun Türkiye AK partili belediyelerden öğrendi. Çok şükür çıta yükseliyor şuanda hamd olsun. Hizmet alınır, çiğnenir, yutulur, doyulur, sonra yeniden ister. Hizmette sınır yok. Her zaman bir öncekinden daha iyisi, daha güzeli. Bu psikolojiye alışmak lazım. Şehri geleceğe taşıyacak ne varsa yapmak zorundayız. İşin birincisi bu işi sevmektir. Size gelen istekler sonrasında yüzünüzü buruşturmamaktır. İnsanoğluna hizmeti Allah’a bir ibadet olarak görmektir. İyi niyet işin başıdır. Sonra çalışma. Bir modern işletmecilik mantığını ortaya koyma. Para yönetimiz, insan yönetimi, mekan yönetimi olmazsa olmazlar. Para yönetimini bilemiyorsak beceremiyorsak sağ ile sol ile istişare ederek kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Şehirlerin geleceği yerel yöneticilerin ufukları ile doğru orantılıdır. Eğer siz ufukluysanız, çalışkansanız ve hedefleriniz varsa o şehir gelişiyor. Değilse öylece kalıyor" dedi.

"HAMD OLSUN ÜLKEMİZİN İÇİ TEMİZLENDİ"

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Özhaseki, "Son 3 yılda yaşanan zorluğu hiç bir dönemde yaşamadık. Gezi olayları, parti kapatma davaları, Cumhuriyet mitingleri, 17-25’ler onlardan bahsetmiyorum. Bunların her birisi bir engel zorluktur. Ama bir PKK belası vardı. Bu PKK belası dışarıdan ayar verilen para verilen silah verilen akıl verilen dünyanın en eski vahşi kabilelerinden kalmamış derecede cahil güya sosyalist olduğunu söyleyen ama kapitalistlerin kucağına oturmuş bir teşkilat.Bunlar senelerdir bu ülkede kan kusturuyorlardı insanlara. Seçim öncesinde de özellikle parti olarak bağımsız bir parti gibi girip AK Partiyi iktidardan düşürüp öz yönetimler ilan ederek paçavralarını da bayrak diye asarak bağımsızlık peşinde koşuyorlardı. Kocaman bir plan vardı. Arkasında dev ülkeler, akıl para. Bunlarla mücadele etti. Hamd olsun ülkemizin içi temizlendi. Şimdi dışarıda temizlik yapılıyor. Rabbim Mehmetçiklerimize yardım etsin. Bizler inşallah onlara yardım edenlerden oluruz. Hiç bir şehit haberi aldırmasın diye dua edelim. Ama ülkemizin bekası için önemli bir iş bu. Sonra bir FETÖ belası atlattı. Vücudu adeta bir kanser uru gibi sarmış. Hepimize gelmişler sırıtık bir yüzle hizmet eriyiz diye ama bildiğimiz İslamı kayideleri ters düz ederek, inandığımız ne varsa hepsinin dışında işler yaparak örgütlenmiş bir yapı. Onu temizlemekte kolay değildi. Bizden başkada onu temizleyecek başka bir Allah’ın kulu bir ortam bir kurum partide yoktu. Çok şükür o da temizlendi.

DEAŞ diye bir bela var. Güya bütün batı ve Amerika DEAŞ’la mücadele ediyor. Ne bu DEAŞ çok net söylüyorum proje bir örgüt. Koydular oraya onu bahane ederek toplandılar oraya. Sakalını uzattırıyorlar DEAŞ’çı oluyor kestiriyorlar taşıyorlar öbür tarafa PYD oluyor. Böyle bir örgüt ve orada varlar. Sormayacak mıyız bunlara niye varsınız burada. Soruyoruz elbetteki. Geçmişiniz mi var bu ülkede? Sınırımız mı var Suriye ile orta bir kültürünüz mü, akrabalığınız mı var, tarihiniz mi var. Niye buradasınız, 10 bin kilometre öteden niye geldiniz buraya. Elbette sorguluyoruz. Niye bölmeye uğraşıyorsunuz asrın başında bu coğrafyayı cetvelle zaten böldünüz. Kendiniz bir arada durmak için çırpınıyorsunuz. Avrupa Birliği 28 ülke birçok federasyon var içinde, ayrılmamak için çırpınıyorlar. Katılanlar bizim size ihtiyacımız yok azıcık kenarda duracağız dedikleri zaman bütün Avrupa ayağa kalkıyor. Peki burayı niye bölmeye uğraşıyorsunuz? Bırakın ülke ülke bölmeyi artık şehir şehir bölüyorsunuz. Niye geldiniz buraya? ’Efendim insan haklarını geliştirmek, demokrasiyi inşa etmek için geldik’ Yapma ya, bizi o kadar mı akıldan yoksun zannediyorsunuz. Aklımızla alay mı ediyorsunuz. Nereye gittiniz de demokrasi geldi. Afganistan’a mı, Mısır’a mı, Libya’ya mı, Irak’a mı geldi nereye geldi? İnsan hakları nerede gelişti. Kan, gözyaşı, zulüm götürdünüz ve orada ayrılıp parçalanmayı götürdünüz. İşte bunları ciddi olarak sorguladığımız günlerdeyiz. İnsan kavgaya girdiği zaman biraz kendisine güvenecek birazda arkası güçlü olacak. Eğer bu yoksa işiniz zor. O zaman böyle bir ortamda hem kendi ülkesinin çıkarları için hemde bütün mazlumların sesi olmuş bir Türkiye’nin bu noktada dimdik ayakta olması hep birlikte, beraber olması icap eder. Hepimize iş düşüyor. Bizler üzerimize düşeni yapmak zorundayız" şeklinde konuştu.

(Dursun Ekrem Er - Nurhan İçmez - Hasan Ay / İHA)
YORUM EKLE