Son yapılan ankette Erdoğan’ın oyunu paylaştı

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, son yapılan anketin sonuçlarını paylaştı, partisinin seçim kampanyası hakkında bilgi verdi.

Son yapılan ankette Erdoğan’ın oyunu paylaştı

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, son yapılan anketin sonuçlarını paylaştı, partisinin seçim kampanyası hakkında bilgi verdi.

Parti Genel Merkezinde basın toplantısı düzenleyen Ünal, son yapılan ankette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyunun yüzde 55,6 gözüktüğünü belirtti. Ünal, mayıs ayının 15’i gibi kampanya sürecini başlatacaklarını ifade ederek, “Sayın Başbakanın ve Cumhurbaşkanının katıldığı büyük mitinglerimiz olacak” dedi.

“SİYASETTE 24 SAAT ÇOK UZUN BİR ZAMAN DİLİMİDİR“

Ünal, “Siyasetin gündemine erken seçim girdiğinde de kaçınılmaz olarak buna bigane kalmamız düşünülemez. Çünkü siyasette hep söylenen bir şey vardır. Siyasette 24 saat çok uzun bir zaman dilimidir. ‘Efendim siz erken seçim dememiştiniz’ diyorlar. Tabii ki biz iktidar partisi olarak erken seçim demeyiz. Biz sonuna kadar milletin bize verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanmamız gerekir. İktidar partisinin erken seçim ifadesi ya da erken seçimle ilgili oluşan dedikodulara başlangıçta herhangi bir şekilde itibar etmesi düşünülemez. Siyaseten seçim havası oluştuğunda da bizim buna bigane kalmamız düşünülemez. Bugün bu çerçevede değerlendirmeler yapıldı” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ OLARAK TANITIM, MEDYA OLARAK HER ŞEKİLDE SEÇİME HAZIRIZ”

“65 gün sonra seçime gidiyoruz” diyen Ünal, “AK Parti olarak her zaman her seçim arefesinde tekrardan yeniden seçim başlayacakmış gibi seçim çalışmalarımızı hemen başlatırız. AK Parti olarak tanıtım, medya olarak her şekilde seçime hazırız. Bu konuda milletvekillerimizle paylaşımlarda bulunduk. Tabii bu seçimin diğer seçimlerden bir farkı var. Bu seçimin hem iletişim yöntemleri açısından hem de seçimin temel matematiği açısından bir farklılığı var. Çünkü bu seçim cumhurbaşkanlığı ile milletvekili seçimlerinin bir arada gerçekleşeceği, artık seçim beyannamelerinin bizzat cumhurbaşkanı adayı tarafından ilan edileceği bir süreç oluşturuyor” açıklamasında bulundu.

"CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ÇALIŞMALARI UYUM ÜST KOMİSYON TOPLANTISI BAŞLADI"

Ünal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şu anda Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın başkanlığında cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çalışmaları uyum üst komisyon toplantısı başladı. Bugün aynı zamanda uyum üst komisyon toplantısını gerçekleştireceğiz ve uyum konusunda yapılan nihai çalışmaları 19 Nisan’da Cumhurbaşkanımıza sunacağız demiştik. Şu anda o toplantı başladı. Sayın Cevdet Yılmaz’ın sunumuyla toplantı başladı. 5 komisyon sunumu gerçekleşecek. Aynı zamanda seçim işleri başkanımız Ahmet Sorgun’un yürüttüğü çalışma ve cumhurbaşkanının seçilme şartlarına ilişkin yapılacak çalışma bunların da cumhurbaşkanımıza sunumu gerçekleşecek. Bugün bu konuda da hızla kararlar verilip süreç başlatılacak.”

(İHA)
YORUM EKLE