Fenerbahçe Kulübü’nde kan bağışı başladı

Fenerbahçe Kulübü’nde kan bağışı başladı
Fenerbahçe Kulübü'nün Kızılay ile organize ettiği kan bağışı kampanyası Ülker Stadyumu 1907 Tribünü'nde başladı. 
Kahramanmaraş merkezli 11 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgeye yapılan yardımlar devam ederken, Fenerbahçe Kulübü kan bağışı kampanyası başlattı. Kızılay ile birlikte düzenlenen kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, Ülker Stadyumu 1907 Tribünü'ne gelerek kan bağışında bulunuyor. 
"TÜM VATANDAŞLARIMIZI KAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUZ"
Kızılay Kan Merkezi Müdürü Başar Yöngel, zor günler geçirildiğinin altını çizerek, "Bugünlerde kan bağışı her zamankinden daha fazla. Fenerbahçe Kulübü bizi 3 gün boyunca statta kan bağışı toplama organizasyonu için davet etti. 1907 Tribünü'nde Kızılay olarak kan alıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz. Kan süreklilik arz eden bir ihtiyacı bulunan canlı bir organizma. Bunu düzenli aralıklarla bağışlayarak ihtiyacı karşılamak için vatandaşlarımızı davet ediyoruz" dedi.
"FENERBAHÇE'NİN YAPTIĞI BU YARDIMI SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM"
Depremzedeler için yapılan yardımdan çok memnun olduğunu ifade eden taraftarlardan Mert Halit Ayhan, "Ben de kan bağışında bulunmak istedim.  Özellikle Fenerbahçe'nin yaptığı bu yardımı sonuna kadar destekliyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum" diye konuştu.
"İNŞALLAH YARALARA BİR NEBZE DE OLSA DERMAN OLURUZ
Ülkemiz için zor zamanlar olduğunu kaydeden Sıtkı Murat Aşık, "Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kulübümüz çağırdı kan bağışı için zaten istiyordum Kızılay bir süre durdurmuştu kan bağışını böyle bir davet olunca kan bağışında bulunmak istedim. İnşallah yaralara bir nebze de olsa derman oluruz" şeklinde konuştu. 
"UMARIM EN KISA SÜREDE AŞARIZ BU DURUMU"
18 yaşına yeni girdiğini dile getiren Ozan Mecit, "Hep kan bağışında bulunmak istiyordum. Umarım ihtiyaç sahiplerine ulaşır kan bağışlarımız. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilerim. Kötü bir durum ülkemiz açısından. Umarım en kısa sürede aşarız bu durumu" ifadelerini kullandı. 
"KIZILAY BU KONUDA ÇOK GÜZEL BİR ADIM ATIYOR"
Zerrin Karaahmetoğlu ise yaptığı açıklamada, "Umarım bu kan tüm depremzede kardeşlerimize şifa olur. Herkesi kan bağışına davet ediyorum. Kızılay bu konuda çok güzel bir adım atıyor. Kanımız da var diyerek buraya destek olmaya geldik. Umarım herkes için iyi olur her şey" dedi. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
- 1907 Tribünü'nden görüntüler
- Kan bağışında bulunanlar
- Başar Yöngel'in açıklamaları
- Mert Halit Ayhan'ın açıklamaları
- Sıtkı Murat Aşık'ın açıklamaları
- Ozan Mecit'in açıklamaları
- Zerrin Karaahmetoğlu'nun açıklamaları
- Genel detaylar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi