Milli basketbolcu Ayşe Cora: Öncelikli hedefimiz...

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda forma giyen Ayşe Cora, Dünya Kupası’nda öncelikli hedeflerinin Türk halkını en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Milli basketbolcu Ayşe Cora: Öncelikli hedefimiz...

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda forma giyen Ayşe Cora, Dünya Kupası’nda öncelikli hedeflerinin Türk halkını en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

İspanya’da düzenlenecek 2018 FIBA Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası öncesi hazırlıklarını sürdüren A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda Ayşe Cora, İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu. Ay-yıldızlı basketbolcu, iyi bir dinlenme süreci geçirdiklerini söyleyerek, "İyi bir dinlenme sürecinden geldik. Yaklaşık 2 ay kadar kulüpler bittikten sonra dinlenme fırsatımız oldu. Sağlık ve mental olarak hazırlanmamızı sağladı. Elimizden geleni yapacağız. Burada bize bütün imkanlar sunuluyor. Tek yapmamız gereken çıkıp oynamak ve Dünyanın en iyi 16 takımı arasındayız bunu da madalya ile sürdürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

"EN GÜÇLÜ RAKİBİMİZ AVUSTRALYA"

25 yaşındaki basketbolcu, B grubunda mücadele edecekleri rakipleri hakkında değerlendirmede bulunarak, şunları kaydetti:

"Arjantin ile uzun zamandır oynamadık. Çok bilgim yok. Avustralya ile olimpiyatlarda oynayıp son saniyede kaybetmiştik. Kağıt üzerinde görülen en güçlü rakibimiz Avustralya. Ama Nijerya ve Arjantin’in her attığını sayıya çevirdiği güne denk geliriz belki ve o maçlar en zor maçlarımız olur bilemeyiz. O yüzden tüm maçlara aynı ciddiyetle çıkacağız."

"ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ TÜRK HALKINI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK"

Genç bir kadroya sahip olduklarını ifade eden Cora, sahip oldukları enerjiyi sahaya yansıtacaklarını belirterek, "Genç takımın hem avantajı hem de dezavanatajı var. Tecrübe olarak dezavantaj görülebilir ama gençler her zaman enerjik ve aç olurlar. Enerjimizi sahaya koyup kazanmaya çalışacağız. Öncelikli olarak hedefimiz Türk halkını iyi şekilde temsil etmek. Madalya alırız alamayız ayrı ama sahaya çıktığımız zaman Türk halkının ruhunu sahaya koymak en önemlisi diğer türlü madalya da olur. Oyun karakterimizi sahaya yansıtabilirsek eminim ki madalya da gelecektir" açıklamasını yaptı.

(Bora Akyol - Oğuzhan Ort/İHA)
YORUM EKLE