Muharrem Usta: Yazık günahtır, utanıyorum

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kendisi için veda zamanı olduğunu belirterek, “Özellikle gençlere sesleniyorum. Çünkü benim yukarısında ümidim yok. Ne olur gençler, bu Trabzonspor yaşayacak siz böyle yapmayın. Böyle insanları reddedin” dedi.

Muharrem Usta: Yazık günahtır, utanıyorum

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kendisi için veda zamanı olduğunu belirterek, “Özellikle gençlere sesleniyorum. Çünkü benim yukarısında ümidim yok. Ne olur gençler, bu Trabzonspor yaşayacak siz böyle yapmayın. Böyle insanları reddedin” dedi.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Kayserispor maçının ardından soyunma odasına inerek, futbolcularla vedalaştı. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Usta, her oyuncu ile bir duygusallığının olduğunu dile getirerek, “Bu akşam hata ve doğruların konuşulacağı akşam değil. Benim bu takım ile çok duygusallığım var. Her bir oyuncu ile. Kucka’yı buraya getirmek kolay değildi. Burak’ın Çin’den gelmesi öyle kolay bir iş değildir. Sosa’nın gelmesi kolay bir iş değil. Abdülkadir ve Yusuf’un bu duruma gelmesi öyle zannedildiği kadar kolay bir iş değildir. Bunların kolay olmadığını önümüzdeki süreçte göreceğiz. Bir Okay’ın bu hale gelmesinin kolay kolay olmadığını ve haliyle benim dönemin sona ererken aslında sadece hüznüm ben bu takıma çok güvenmiştim. Çok iş çıkartabileceğime inanıyordum. İyi işte çıkardık ama sadece takım kurmakla bu iş olmuyor, bu camia meselesi. Bu bir sahiplenme meselesi. Herkesin taşın altına eline koyma meselesi. Bu arkamızı sağlam hiçbir zaman göremedik. Benim olağanüstü burukluğum bunadır. Keşke koşarken arkamızdan çekilmeseydik. Keşke bunlar olmasaydı. Herkes sahip çıkabilseydi. Yarına bile baktığımda başarı öyle kolay elde edilmez. Bu bir serüvendir. Herkesin destek vermesi lazım. Başarabilirdik ama bunlar aklıma geldikçe çok üzülüyorum. Bugün kongre salonunda bunu tekrar gördüm. Bu seviye devam ettiği sürece, bu hakaret, sözler devam ettiği sürece, bu aşağılamalar devam ettiği sürece benim için bundan sonrasına umut yok. Zaten bu kongre kararına sebep olan şeyler de bunaydı. Şu anda yönetime girecek olan arkadaşlar aslında bu talepte olanlardı. Haliyle umut ederim ki benim bu kırgınlığım, dargınlığımı onlar yaşamazlar ve bu güzide takımla yol alırlar” diye konuştu.

“CİĞERİM YANIYOR”

Trabzonspor markasının kolay ortaya çıkmadığını kaydeden Usta, “Kuruluşumuzda bile kavga var ama o kavgadan büyük bir marka çıkmış. Ali Osman Ulusoy’dan başlayın, Şamil Ekinci’lerden bizim futbolcularımız bu markayı kolay inşa etmediler. Peki bu marka bu gürültüyü, patırtıyı yer kapma savaşını bu hareket uslubunu nasıl kabul edebilir. Trabzonspor ile bunları yan yana gördüğümde ciğerim yanıyor. Bugün kongre salonunda en kısa konuşmayı ben yaptım. En uzunu benim yapmam gerekirdi. Çok utandım. Allah’ım dedim bir an önce bu iş bitse de salondan çıksam dedim. Ben Trabzonspor camiası adına çok üzgünüm. Gelecek ile ilgili bir umut görmüyorum. Bir umut çıkmaz. Buradan bir gelecek inşa edemeyiz. Gencecik çocukların kongrede konuşulanları dinlediği farz ediyorum. Bu mudur insanlık. Böyle bir yapılır. Koca bir Trabzonspor koltuğuna oturacak insanların Türkiye’deki insanlara o gencecik çocuklara bıraktıkları cümleler bunlar mıdır. Bunlarla mı övünüyorlar. Yazık günahtır. Utanıyorum. Ömrüm boyunca itinalı olmaya çalıştım. Trabzonspor yönetimine geldiğim andan beri itinalı olmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

“BENİM İÇİN VEDA ZAMANI”

Genç futbolculara seslenen Usta, “Artık benim için veda zamanı. Özellikle gençlere sesleniyorum. Çünkü benim yukarısında ümidim yok. Ne olur gençler bu Trabzonspor yaşayacak siz böyle yapmayın. Böyle insanları reddedin. Siz eğitimli olun saygın olun. Trabzonspor ile birlikte itinalı bir gelecek inşa etmek istiyorsak bizim geleceğimiz o gençler. Ben onların duydukları, Trabzonspor adına konuşanlardan ben özür diliyorum. Eğer onlarda ar damarı varsa ben özür diliyorum. Sakın onları örnek almasınlar. Bu kavga içerisinde Trabzonspor’un geleceğini inşa etmek nasıl mümkün olabilir. Gerçekten çok üzgünüm. Büyük konuşmak istemem ama bir daha senin yolun buralardan geçer mi sorusu bir taraftan büyük bir emekle kurulmuş Trabzonspor’un emrinde olduğunu söylüyorum bir taraftan da inanılmaz bir burukluğum var” ifadelerini kullandı.

“ABDÜLKADİR BUGÜN SEVİYE ATLADI”

Türk futboluna 3 tane olağanüstü oyuncu armağan ettiklerini vurgulayan Usta, “Ben isyan ediyorum bu kötü davranış modeline, koltuk kapma kavgasına, terk edip yeniden dalma kavgasına inanamıyorum, aklım almıyor. Haliyle benim ki bir başkan isyanı değil. Gariban sıradan bir Trabzonsporlu bir insanım olarak düşünün, çok üzgünüm. Trabzonspor’da seviye bu olamaz. Trabzonspor’da atmosfer bu olamaz. İnsanlık bu olamaz. Onun için çok üzgünüm. Duygusallığım tekrar söylüyorum Abdülkadir’den çok duygulandım. Abdülkadir bugün seviye atladı. Artık o rüştünü 10 üzerinde 10 olarak ispat etti. O Abdülkadir ile bizim aramızdaki iletişimi duyguyu emeği onun kimse bilemez. Yusuf ve Okay ile olanı da kimse bilemez. Onlar kolay bu hale gelmediler. Ne hatalar yaptığımız zaman gösterecek. Onun cevabını tarih verecek. Ama hiç olmazsa küçücük de olsa Türk futboluna 3 tane olağanüstü oyuncu armağan ettik. Okay, Abdülkadir ve Yusuf. Bütün günahlarımız karşılığı belki de bunlar olabilir. Herkese hakkınızı halel edin diyorum. Yarından itibaren bu konuşmalarım zerre kadar birilerin bir mesaj olur da yeniden bir dünya inşa edilir” dedi.

(Ozan Köse/İHA)
YORUM EKLE