Ürdün’de Filistinlilere destek yürüyüşü

Ürdün’de Filistinlilerin Toprak Günü gösterilerine destek yürüyüşü düzenlendi.

Ürdün’de Filistinlilere destek yürüyüşü

Ürdün’de Filistinlilerin Toprak Günü gösterilerine destek yürüyüşü düzenlendi.

Ürdün’de Husseini cami önünde toplanan yüzlerce kişi Filistinlilerin Toprak Günü kapsamında başlattığı gösterilere destek yürüyüşü yaptı. Ürdünlüler Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde İsrail güçlerinin saldırılarına ve ABD başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal etme kararına tepki göstererek sloganlar attı.

Yürüyüşe katılan göstericiler, İsrail’in Filistin topraklarından çekilmesi ve Filistinlilerin topraklarına geri dönmesi için destek sloganları attı. Ürdünlüler, Filistin’deki kardeşlerinin haklarını geri alana kadar yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Etkinliği düzenleyen İslami Hareket lideri Jamil Abu Bakr, Ürdünlü protestocuların Filistinlilere desteklerini ifade etmek, Filistinlilerin topraklarına geri dönüş haklarını ve Kudüs’teki haklarını savunmak için sokağa çıktığını söyledi. Filistin’e yönelik tehditlerin aynı zamanda Ürdün’e karşı tehdit olduğunun altını çizen Bakr, Filistin davasının tarihteki en tehlikeli aşamasında olduğunu belirtti. Bakr, Arap ve İslam dünyasına Filistin’e destek çağrısında bulundu.

(RAED MAH’D KHALİL SUBAİH /İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER