Gönüllü öğrenciler 150 yetime destek veriyor

Gönüllü öğrenciler 150 yetime destek veriyor
Ankara'nın Sincan ilçesinde bulunan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İyilikte Yarışan Sınıflar projesi ile 150 yetime düzenli olarak sponsorluk yapıyor. Okul, deprem bölgelerine de 4 kamyon yardım malzemesi gönderdi.
 
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi Türkiye'nin dört bir yanındaki okullarda gönüllülük esasına göre sürüyor. Projeyle öğrenciler, dünyanın farklı coğrafyalarındaki yetimlere destek ulaştırıyor. Projenin uygulandığı okullardan biri de Ankara'nın Sincan ilçesinde bulunan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu. 7 yıldır yetimlere yönelik destek çalışması yapılan okulda eğitim alan öğrenciler, 150 yetim çocuğa sponsor oldu. 
 
2 AYDA BİR ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR
 
Öğrenciler ayrıca, 2 ayda bir okulda düzenledikleri çeşitli etkinliklerle de yetimlere destek oluyor. Son olarak okulda, yetimler yararına pilav günü etkinliği düzenlendi. Ayrıca, İHH Ankara Arama Kurtarma Ekipleri de okulda, afet bilinci oluşturmak amacıyla basit düzeneklerle deprem simülasyonu gerçekleştirdi. Yine çocuklara yönelik olarak çuval yarışı ve balon patlatma etkinlikleri düzenlendi.
 
“DESTEKLER DÜZENLİ OLARAK SÜRÜYOR"
 
Projeye katkı sunan öğrencilerden Gülsema Sağlam, okulunun öğrencisi olduğu için memnun olduğunu belirtti. Sağlam, “Yetim kardeş projesinde okul idaresi ve öğretmenlerimiz bize yol gösteriyor. Bizler de yetimlere destek oluyoruz. Velilerimiz de bizi destekliyor" dedi.
 
“DAHA FAZLA YETİMİN YÜREĞİNE DOKUNALIM"
 
Okulda projenin koordinatörlüğünü üstlenen Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmeni Dilek Çınar ise yetimler yararına pilav günü düzenlediklerini ifade etti. Çınar, “Bugün elhamdülillah birçok yetime ulaşabilecek bir miktarda sadaka topladık. Türkiye'deki bütün okulları, bu güzel projeye davet ediyoruz. Hadi hep beraber yarışalım. Daha fazla yetimin yüreğine dokunalım" ifadelerini kullandı.
 
“DEPREM BÖLGESİNE 4 KAMYON YARDIM MALZEMESİ GÖNDERDİK"
 
Okul olarak projeye 7 yıldır katkı verdiklerini belirten Okul Müdürü İdris Doğangül de veli, öğrenci ve öğretmenlerin projeye destek olduğunu anlattı. Doğangül, “Farklı etkinliklerle de destekliyorlar. Sadece yetimlere yönelik çalışmalar yapmıyoruz. Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen deprem sonrası da dört kamyon yardım malzemesini deprem bölgesine gönderdik. Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların devamını Allah'tan temenni ediyorum" dedi.
 
“PROJE 10. YILINDA İLK GÜNKÜ HEYECANIYLA DEVAM EDİYOR"

Pilav gününe katılan İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer ise “Elhamdülillah İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi 10. yılında ilk başladığı günkü heyecanıyla devam ediyor. Okulumuz yüz elli yetime destek vererek projenin şu anda birincisi oldular. Biz onları tebrik etmek üzere teşekkür etmek üzere buraya geldik. Hepsine teşekkür ediyoruz. Projeye katılan tüm okullarımıza teşekkür ediyoruz. Hepsine iyi ki varsınız diyoruz. İyilikle yarışmaya devam" diye konuştu.
 
PROJEYE NASIL DÂHİL OLUNUYOR?
 
Projeye destek olmak isteyen sınıflar, okul idaresinin bilgisi dâhilinde öğretmenleri aracılığıyla yetim sponsoru olmak için başvuruda bulunabiliyor. Yetim Sponsorluk Formu elden teslim edilebildiği gibi, İHH'nın internet sitesi üzerinden de doldurulabiliyor. Yetim Özet Bilgi Formu sınıflara ulaştıktan sonra yetim bilgilerine de yine internet sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Projeye, gönüllülük esasına göre, yalnızca destek olmak isteyen öğrenciler katılıyor.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
timbir - birlik haber ajansi