Vodafone'un dijital asistanı 140 milyon sohbet gerçekleştirdi

Vodafone'un dijital asistanı 140 milyon sohbet gerçekleştirdi
Vodafone’un dijital asistanı TOBi’nin aylık aktif kullanıcı sayısı 6 milyona ulaştı ve yıl boyunca toplam 140 milyon sohbet gerçekleştirdi.

İlk olarak 2019’da Vodafone Yanımda üzerinden kullanıcılarıyla buluşan ve halihazırda bine yakın farklı işlem yapabilen TOBi’nin aylık aktif kullanıcı sayısı 6 milyona ulaştı. 2022’de sadece Vodafone Yanımda uygulamasında değil, web sitesi üzerinden ve WhatsApp olmak üzere iki yeni kanalda daha hizmet vermeye başlayan TOBi, kullanıcılarıyla yıl boyunca toplam 140 milyon sohbet gerçekleştirdi ve müşterilerden gelen taleplerin %99’una uçtan uca yanıt verdi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREVİ YERİNE GETİRİYOR

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Gemici, şunları söyledi:

“Müşterilerimizi dijital kanallar üzerinden sunduğumuz işlemlerin süratinden ve kalitesinden faydalandırmaya devam ediyoruz. Adını artık her gün, her saat duyduğumuz yapay zeka teknolojisine dayanan dijital kahramanımız TOBi, dijital dünyanın self servis imkanlarıyla çok önemli bir görevi yerine getiriyor. TOBi, bilgiye ulaşmanın ve sorulara cevap almanın en kolay yollarından biri. Aynı anda milyonlarca Vodafone müşterisini tanıyor ve hepsine aynı anda hizmet verebiliyor. TOBi'yi müşterilerimizle temas ettiğimiz her noktada konumlandırmaya çalışıyoruz. TOBi, Vodafone Yanımda, WhatsApp, vodafone.com.tr gibi self-servis kanallarımızın hepsinde ve mağazalarımızda müşterilerimize destek oluyor. Müşteriden gelen talepleri karşılamakla birlikte Büyük Veri ile beslenerek müşterilerimizin arama nedenlerini tahmin edip onlara uygun proaktif akışlar sunuyor. TOBi’yi yeni özelliklerle geliştirmeye devam edeceğiz.”

TOPLAM 300 BİN TL’NİN ÜZERİNDE ÖDÜL DAĞITTI

Vodafone müşterilerinin akıllı ve samimi bir “dijital asistan” olarak tanımladığı TOBi, bayram ve diğer kutlamalar gibi özel günleri takip ediyor, tatbikat benzeri durumlar veya sosyal medya uygulamalarında yaşanan anlık kesintilerle ilgili kullanıcılarını bilgilendiriyor, onlarla günlük hayata dair sohbetler ederek duygusal bağ kuruyor. 2022’de de özel günleri atlamayan TOBi, 50’den fazla farklı imaj ve konseptle kullanıcılarını karşıladı ve onlara eğlenceli içerikler sundu. Diğer yandan, düzenlediği yarışmalar ve oyunlar ile toplam 300 bin TL’nin üzerinde ödül dağıttı.

VODAFONE MÜŞTERİLERİ ARASINDA EN ÇOK KULLANILAN DİJİTAL ASİSTAN OLDU

TOBi, 2022’de yapılan bir pazar araştırmasına göre, Vodafone müşterileri tarafından en çok bilinen ve kullanılan dijital asistanlar arasında ilk sırada yer alırken, TOBi’yi diğer akıllı asistanlardan en çok ayrıştıran özelliği kişiselleştirilmiş öneriler sunması ve hatırlatmalar yapması oldu. TOBi, en çok tarife tekliflerini öğrenmek, müşteri hizmetlerine erişmek ve mevcut tarife detaylarını görmek amacıyla kullanıldı. TOBi’nin en sevilen özellikleri ise kullanımının kolay olması, sorunları hızla çözmesi, iletişim kurmanın eğlenceli olması ve gerektiğinde müşteri temsilcisine yönlendirme yapması olarak sıralandı.

2022’de TOBi’yi en çok tercih eden müşteriler 18-25 yaş arası Vodafone müşterileri oldu. TOBi, müşterilerin gerçekleştirmek istediği işlemlerin %99’una uçtan uca destek verirken, ihtiyacı olan kullanıcılar için canlı destek ekiplerini konuşmaya davet etti ve sorunlara çözüm sağladı. Müşterilerin çağrı merkezinde alabilecekleri hizmetlerin çok büyük bir kısmını karşılayan TOBi, çağrı merkezini arama ve bekleme ihtiyacını ortadan kaldırdı.

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER